Priklausomybės konsultantas

TEIKIA KONSULTAVIMO PASLAUGAS RIZIKINGAI IR ŽALINGAI ALKOHOLĮ VARTOJANTIEMS ASMENIMS

 

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure

Naftininkų g. 9, IV a., Mažeikiai, tel.: 8-443-41499,

kiekvieną penktadienį nuo 11.00 iki 19.00 valandos

dėl konsultacijos laiko galite susitarti atvykus ar paskambinus telefonu

 

Priklausomybės nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Problema Lietuvoje yra didesnė nei mums atrodo.

  • Į priklausomybių konsultantą gali kreiptis ne tik jau stipriai priklausomi žmonės, bet ir tie, kurie jaučia, kad alkoholio vartojimas tampa rizikingu.
  • Priklausomybės konsultanto paslauga žmogui nekainuoja – konsultuotis galima ateiti nemokamai, taip pat nereikia ir gydytojo siuntimo.
  • Konsultantas dirba tik mokslu pagrįstais metodais ( netaiko hipnozių ar kitokių mokslo nepagrįstų metodų). Laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.
  • Konsultantas suderina priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimo planą.
  • Priklausomybės konsultantas įsigilinęs į žmogaus asmenybę gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos , taip pat nukreipti pas medikus, apsilankyti anoniminių alkoholikų klube ar dalyvauti kitose programose.
  • Priklausomybių konsultantas suteikia žmonėms motyvacijos keistis, mokslu pagrįstų žinių apie alkoholio žalą, riziką bei kitokią pagalbą atpažįstant ir įveikiant priklausomybę.
  • Jei alkoholį vartojančiam asmeniui reikia specializuotos psichologo, teisininko ar kito specialisto pagalbos, priklausomybės konsultantas alkoholį vartojančio asmens sutikimu tarpininkauja, kad tokiam asmeniui būtų suteikta reikiama pagalba.