Vieni nepatiria jokių problemų, norėdami užmigti vakare.  Kiti vartosi lovoje ir vis žvalgosi į laikrodį bei nerimauja, kaip jiems seksis rytoj, nes niekaip negali užmigti. Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl kai kurie žmonės turi tokių problemų. Kenčiantys nuo lengvo miego sutrikimo galite sužinoti, kaip galite išsiugdyti naujus įpročius ir išmokti užmigti daug greičiau.

1 – IŠJUNKITE ELEKTRONINIUS PRIETAISUS Pasiimti nešiojamąjį kompiuterį į lovą – prasta idėja tiems, kurie tikisi ramaus nakties miego. Gerai išsimiegantys žmonės nežiūri TV miegamąjame ir neatsineša mobilaus telefono į lovą. Jei jus kankina nemiga, turėtumėte susikurti savo miegamajame ramią ir tylią šventovę, kurioje jūs galėtumėte atsipalaiduoti ir pamiršti apie savo kasdieninę veiklą.

2 – PATOGI LOVA Svarbu patogi lova miegoti su raminančia natūralių medžiagų patalyne. Ortopedinė pagalvė gali išspręsti problemas, kurios pasireiškia reguliariais kaklo, pečių ar nugaros skausmais. Taip pat svarbu, kad jūsų patalynė palaikytų komforto temperatūrą visą naktį.

3 – VAKARE LENGVAI PAVALGYKITE IR APRIBOKITE SUVARTOJAMO KOFEINO KIEKĮ  Žmonės, kurie gerai miega, žino, kada nustoti gerti kofeino turinčiais gėrimus. Kavą ir arbatą reikėtų gerti tik pirmoje dienos pusėje. Vėliau išgerti gėrimai, turintys kofeino, ne tik palaiko Jūsų energiją dienos metu, bet ir neleidžia užmigti naktį. Prisivalgius sočiai vakare taip pat gali būti sunku užmigti. Todėl reikėtų valgyti ne vėliau, kaip likus 3 valandoms iki miego. Jūsų vakarienė turėtų būti panašaus kaloringumo, kaip ir pusryčiai.

4 – SUMAŽINKITE SUPANČIŲ ALERGENŲ KIEKĮ Žmonės, kenčiantys nuo alergijų, turėtų stengtis, kad jų miegamuosiuose būtų kuo mažiau dulkių. Pašalinkite iš kambario kilimus, pagalvėles, atviras knygų lentynas. Jei gyvūnų plaukai sukelia diskomfortą, neleiskite jų į miegamojo zoną. Pasirinkite sintetinius čiužinius ir venkite vilnonės ar kitokios patalynės, kurioje gali veistis erkutės. Dažnai plaukite ir siurbkite kambarį, užuolaidas, kasdien valykite dulkes.

5 – LAIKYKITĖS REŽIMO Reguliarus gulimosi-kėlimosi grafikas daugeliui padeda įveikti nemigą. Svarbu šio grafiko laikytis ne tik darbo, bet ir savaitgalio dienomis.  Kiekvienas asmeniškai pagal savo gyvenimo būdą turėtų pasirinkti reguliarias miego valandas, kad išsimiegotų 8-9 val.  Jei norite pasižiūrėti vėlai naktį rodomą filmą ar laidą – įsirašykite ir pasižiūrėkite kitu metu. Jei darysite dažnas išimtis, jūsų dienotvarkė sugrius ir vėl susidursite su tomis pačiomis nemigo problemomis. .

6 – IŠMOKITE ATSIPALAIDUOTI Lengvai užmiegantys vakare žino, kaip nusiraminti, atpalaiduoti raumenis ir nugrimzti į užmarštį. Jei negalite nustoti galvoti apie savo darbą, finansus ar kitas stresines situacijas- jūs nepailsėsite, nes nepavyks užmigti. Mokymasis, kaip atsipalaiduoti ir pamiršti apie dienos problemas padės miegoti gerai naktį. Atsipalaiduokite burbulinėje vonioje, išgerkite šiltos melisų arbatos. Keli puslapiai nuobodžios knygos, taip pat puikiai padeda. Meditacija irgi puikus būdas atsipalaiduoti ir nuraminti protą prieš miegą.

7 – KAIP APSISAUGOTI NUO NEMIGOS? Kiekvienas žmogus yra nors kartą patyręs sunkumų vakare, norėdamas užmigti. Tokiu atveju vienas geriausių sprendimų išlipti iš lovos ir nesistengti užmigti, kol apsnūsite natūraliai. Kitu atveju galite pradėti nervintis ir tada užmigti taps tikrai sudėtinga. Kuo daugiau nerimausite, tuo mažesnė tikimybė, kad galėsite atsipalaiduoti ir užmigti. Geriau imkitės raminančios veiklos, pamedituokite, išgerkite arbatos, paskaitykite knygą. Kai pasijausite pavargę ir mieguisti vėl grįžkite į lovą.

MIEGO TRŪKUMO SCHEMA

Parengta pagal www.sulieknek.lt