Jungtinių Tautų Organizacija Vaiko teisių konvencijoje skelbia apie vaiko teisę augti saugioje aplinkoje, tačiau, anot Pasaulio sveikatos organizacijos, vaikų sužalojimai yra viena svarbiausių visuomenės sveikatos problemų, reikalaujanti ypatingo dėmesio. Deja daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyksta tamsiu paros metu.

Reikėtų prisiminti, jog pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl geriausia jį pritvirtinti transporto priemonių žibintų aukštyje.

Daugelis pėsčiųjų bei dviratininkų nešioja juostinį atšvaitą užkabinę prie kuprinės ar rankinės rankenų. Toks būdas yra netinkamas, nes automobilių šviesos šiose vietose šviesą atspindi labai prastai. Kadangi kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga automobilių eismo judėjimo kryptimi, atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje.

Geriausios vietos atšvaitams:

– Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad būtų matomas iš visų pusių.

– Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz. kišenės) dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje.

– Atšvaitą-juostelę lengvai uždedame ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.

– Jei turite tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite (prisisekite) prie drabužių dešinėje pusėje.

-Svarbu žinoti, kad vaikams atšvaitą reikėtų segėti kiek kitaip negu suaugusiems – šiek tiek aukščiau riešo ir ties blauzda.

Taigi, ne tik šiandien, bet ir visą savaitę bus išdalinta 1500 atšvaitų Mažeikių rajono gyventojams, ugdymo įstaigų auklėtiniams.

Keletas nuotraukų:

 

Bus papildyta