Rytoj 10 val. (2016-06-16) ŠVIETIMO SKYRIUS, Mažeikių rajono savivaldybės administracija, Stoties g. 18 vyks projekto aptarimas.

MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS ĮGYVENDINA NORVEGIJOS FINANSAVIMO MECHANIZMO PROGRAMOS NR. LT11 „VISUOMENĖS SVEIKATAI SKIRTOS INICIATYVOS“ PRIEMONĖS „SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO MOKYKLOSE IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE GERINIMAS“ PROJEKTĄ NR. NOR-LT11-SAM-01-K-02-002 „SVEIKATOS PASLAUGŲ TINKLO TOBULINIMAS MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGOSE“

 

Projekto vykdytojas

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Projekto numeris NOR-LT11-SAM-01-K-02-002
Projekto pavadinimas Sveikatos paslaugų tinklo tobulinimas Mažeikių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia 2015-04-08
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga 2016-04-08 (pratęsta iki 2016-07-30)
Įgyvendinimo trukmė 15 mėn.

 

Projekto esmė:

2010 m. Lietuvoje buvo atliktas paauglių gyvensenos tyrimas, taikant tarptautinio „Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo – HBSC“ metodiką. Tyrimų rezultatai atskleidė, kad elgesiniai lytinių neinfekcinių ligų rizikos veiksniai (nesveika mityba, nepakankamas fizinis aktyvumas, rūkymas, alkoholinių gėrimų vartojimas) ir antsvoris sparčiai formuojasi ir plinta paauglystės amžiuje ir yra betarpiškai susiję su kintančia paauglių gyvensena bei socialine aplinka. Analizuojant vaikų ir paauglių sveikatos būklę, nustatyta per didelė kūno masė, padidėjęs arterinis kraujospūdis, lėtinės kvėpavimo sistemos ligos, sutrikusi medžiagų apykaita. Atlikti skaičiavimai parodė, kad gyventojų sveikata labiausiai pagerėtų nuo to, jei užaugtų nerūkanti nuo vaikystės visuomenė: tai sąlygotų ne mažiau kaip 75 proc. vyrų ir ne mažiau kaip 80 proc. moterų mirtingumo sumažėjimą. Vaiko sveikatos gyvensenos, sveikatos priežiūros ir sveikatinimo ugdymui tinkamos aplinkos sukūrimas yra ta investicija, kuri ilgą laiką teigiamai veiktų sveikatą.

 

Projekto tikslas  – pagerinti sąlygas visapusiškam sveikatos priežiūros ir sveikatinimo paslaugų teikimą mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

 

Projekto tikslinės grupės:

ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio bei vidurinio mokyklinio ugdymo amžiaus vaikai, jų šeimos nariai, ugdymo įstaigų darbuotojai, Mažeikių rajono visuomenė.

 

Projekto rezultatai:

projekto veiklų pagalba bus sprendžiamos vaikų sveikatos problemos Mažeikių rajone, sutvarkant 36 sveikatos kabinetus Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose ugdymo įstaigose. Pirmiausia septyniose ugdymo įstaigose bus atliekamas paprastas remontas (4 bendrojo ugdymo, 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigose). Pagrindinėmis sveikatos kabineto priemonėmis bus aprūpintos 22 pagrindinės/vidurinės ugdymo įstaigos bei 14 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Atlikus remonto darbus ir įsigijus pagrindinę įrangą bus įsigyta ir papildoma įranga, leisianti teikti visapusiškas sveikatos paslaugas vaikams.

 

Projekto tęstinumas:

modernizuoti sveikatos kabinetai leis visapusiškai teikti sveikatos paslaugas darželinukams, mokiniams bei informuoti darželinukų ir mokinių tėvus apie vaiko sveikatą, besivystančias ligas, ligų progresavimą, kas užtikrins ne vien vaiko sveikatos gerinimą, bet ir mažesnius ilgalaikius Mažeikių rajono suaugusiųjų sveikatos sutrikimus.

 

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Direktorė                                                                                                           Renata Laucevičienė

PROJEKTO VIEŠINIMAS (Originalus dokumentas)