Sveikatos specialistai teigia, kad ilgai dirbant be atostogų, mažėja darbo produktyvumas, gali atsirasti sveikatos problemų. Jei visos žmogaus mintys, netgi vakarais ir savaitgaliais, sukasi tik apie darbą, jam tikrai reikia atostogų. Atostogų reikia, kai žmogui sunku susikaupti, planuoti darbus, kai darbe jis daro daug klaidų. Jei ilgai žmogus dirbs, mokysis be atostogų, gali prasidėti nemiga, galvos skausmai, atsirasti skrandžio bei virškinimo sutrikimų, chroniškas nuovargio jausmas. Viso to galime išvengti vasarą – eidami atostogauti. Taip padėsime sau atgauti jėgas, pagerinsime fizinę, psichinę ir emocinę sveikatą. Taigi keletas Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos patarimų, kaip stiprinti psichinę sveikatą.

Patarimai kasdien stiprinantys psichinę sveikatą:

Įkvėpk! Šviežias oras būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Jis padeda sustiprinti atsparumą ligoms, mažina nuovargį ir palengvina viso organizmo darbą.

Judėk! Sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką. Net ir lengvas pasivaikščiojimas mažina streso hormonų kiekį, padeda užmiršti blogas mintis, gerina miegą.

Veik! Prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko. Tai puikus būdas atsikvėpti nuo darbų, atrasti naujų kūrybinių galių ir bendraminčių.

Kalbėkis! Problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kitu. Kalbantis daug lengviau rasti išeitį iš bet kokios situacijos.

Maitinkis sveikiau! Pilnavertis maistas gali padėti jaustis geriau. Be to, suteikia fizinės ir psichinės energijos, didina darbingumą ir padeda išvengti viršsvorio.

Išlik blaivus! Gera savijauta ir sveikata – ne pakeliui su alkoholiu. Alkoholis neigiamai veikia ne tik kepenis – jis žaloja kiekvieną žmogaus kūno ląstelę, skatina įvairias priklausomybes ir žlugdo asmenybę.

Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.

Pailsėk! 8-9 valandos miego daro stebuklus. Miego metu atsistato ir „persikrauna“ visos organizmo funkcijos, kokybiškas miegas gerina darbingumą ir gyvenimo kokybę.