Artėjant Naujiesiems, didžiausią rūpestį specialistams ir pareigūnams vis dar kelia neatsargūs pirotechnikos mėgėjai.

Policijos pareigūnai, ugniagesiai bei gydytojai ruošiasi Naujųjų šventei ir, kaip įprasta, jos pasekmėms. Dažniausiai problemų kelia nepilnamečiai. Kasmet gaunama pranešimų apie paauglių chuliganizmą arba tėvus, kurie neprižiūri savo vaikų, leisdami jiems naudoti sudėtingus, tik nuo pilnametystės leidžiamus sprogdinti fejerverkus. Blogai juos įtvirtinus, raketa gali šauti tiesiai į langus. Pasekmės – skaudžios: išgąsdinti, sužaloti daugiabučių kaimynai, užtroškę augintiniai, jau nekalbant apie suniokotą turtą. Medikams tenka rekonstruoti plaštakas: nuo nudegimų gydymo iki pirštų prisiuvimo. Daugiau nei pusė visų sužalojimų – nudegimo atvejai, o toks sužalojimas lieka visam gyvenimui.

Prieš naudojant reikia užsitikrinti, kad neįvyktų nelaimė, ypač „šaudant“ stambesnius fejerverkus. Juos uždegant turite atsitraukti pakankamai dideliu atstumu ir imtis visų atsargumo priemonių. Fejerverkų kategorijos yra keturios: pirmosios gali įsigyti asmenys nuo keturiolikos, antrosios – nuo šešiolikos metų. Sudėtingesnės kategorijos fejerverkai parduodami tik sulaukus aštuoniolikos. O paskutinės – ketvirtosios kategorijos – gali įsigyti tik tos organizacijos ar įmonės, kurios užsiima švenčių organizavimu ir fejerverkų šaudymu.

Ugniagesiai pataria sprogmenų visai atsisakyti, o vis dėl to nusprendus priešingai, griežtai prižiūrėti vaikus bei nešaudyti fejerverkų neblaiviems.

Taigi linkime sąmoningos asmeninės atsakomybės, kaip ir kurioje vietoje šaudyti fejerverkus.

Saugių, Jums, artėjančių 2018 metų.