ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ BEI CUKRINIO DIABETO RIZIKOS GRUPIŲ ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO  PROGRAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. ŠKL dažniausiai sukelia rizikos veiksniai, kurie gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami. Būtent todėl, Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  vykdo Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą. Dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir nemokamas.

Programos metu užsiėmimus ves ir konsultuos šeimos gydytojas, mitybos specialistas, kineziterapeutas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistas. Programos metu dalyviai bus supažindinami su: 

  • – širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto Iigų rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos galimybėmis;
  • – sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos reikšme – praktioniai patarimai kaip sudaryti mitybos planą, suteiktos individualios konsultacijos;
  • – fizinio aktyvumo svarba – bus sudarytas individualus fizinio aktyvumo planas, dalyviai bus apmokomi įvairių pratimų;
  • – streso įtaka širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligų atsiradimui – dalyviai bus apmokomi streso valdymo metodikų.

Sveikatos stiprinimo programa (toliau – Programa) taikoma suagusiems asmenims:

  • kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika;
  • kurie savanoriškai kreipiasi dėl dalyvavimo programoje.

Norintys dalyvauti programoje gali kreiptis į visuomenės sveikatos biurą. Tolimesnę veiklą kuruoja visuomenės sveikatos biuras. Užsiėmimų laikas derinamas pagal dalyvių poreikį.

Numatoma programos trukmė – 23 akademinės valandos. Paskaitos ir mankštos vyks Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Naftininkų g. 9, Mažeikiuose) arba bendruomenių (susidariusios grupės) įstaigose.