ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ IR CUKRINIO DIABETO RIZIKOS GRUPIŲ ASMENŲ SVEIKATOS STIPRINIMO  PROGRAMA

skl

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. ŠKL dažniausiai sukelia rizikos veiksniai, kurie gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami. Būtent todėl, Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis pradeda vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą. Dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir nemokamas.

Programos metu užsiėmimus ves ir konsultuos šeimos gydytojas, mitybos specialistas, kineziterapeutas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistas. Programos metu dalyviai bus supažindinami su: 

  • – ŠKL rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos galimybėmis;
  • – sveikos mitybos reikšme – bus sudarytas mitybos planas, suteiktos individualios konsultacijos;
  • – fizinio aktyvumo reikšme – bus sudarytas individualus fizinio aktyvumo planas, dalyviai bus apmokomi įvairių pratimų;
  • – streso įtaka ŠKL – dalyviai bus apmokomi streso valdymo metodikų.

Sveikatos stiprinimo programa (toliau – Programa) skirta 40–65 m. amžiaus rizikos grupių asmenims, kurie dalyvauja Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programoje, priklausantys širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei (padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, turi žalingų įpročių, antsvorį ir kt. rizikos veiksniai).

Norintys dalyvauti programoje pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įtraukia į asmenų, sutinkančių dalyvauti programoje, sąrašą ir informuoja visuomenės sveikatos biurą. Tolimesnę veiklą kuruoja visuomenės sveikatos biuras. Užsiėmimų laikas derinamas pagal dalyvių poreikį.

Programos trukmė – 2 mėnesiai. Paskaitos ir mankštos vyks Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Naftininkų g. 9, Mažeikiuose.