Visuomenės sveikatos klausimai pastaraisiais metais tapo ypač aktualūs. Pandemija išryškino sveikatos prevencijos, higienos įpročių, infekcijų valdymo svarbą. Norėdama atkreipti dėmesį į visuomenės sveikatos svarbą ir ja besirūpinančių specialistų darbą Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) jau penktąjį kartą surengė „Metų specialisto“ apdovanojimus.

„Dėl šiemet susiklosčiusios ekstremalios situacijos negalime organizuoti iškilmingo apdovanojimų renginio, tačiau pati apdovanojimų reikšmė šiemet dar didesnė. Juk savivaldybių visuomenės sveikatos specialistai jau visus metus greta įprastinio rūpinimosi gyventojų sveikata aktyviai talkina ir kovoje su pandemija, tad nusipelnė deramo įvertinimo ir nuoširdžiausių mūsų visų padėkų“ – sako SVSBA Tarybos pirmininkė Neringa Tarvydienė.

Mažeikių rajone geriausiu metų specialiste tapo Snieguolė Griciuvienė, įvertintas už iniciatyvumą ir aktyvų įsitraukimą organizuojant ir įgyvendinant Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklas. Jai apdovanojimas įtektas 2021 m. kovo 9 d. Mažeikių rajono savivaldybėje. Metų specialisto apdovanojimą įteikė Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir visuomenės sveikatos biuro direktorius Aistis Jankūnas.

„Sveikata tai pagrindinis įrankis įgyvendinti žmogaus misiją šioj žemėj. Mano misija ugdymo įstaigose rūpintis, kad kuo mažiau mokinių sirgtų (geriausia, kad nesirgtų). Šis apdovanojimas man suteikia pasitikėjimo mano vykdomai sveikatinimo veiklai Viekšnių gimnazijoje ir darželyje „Liepaitė”. Džiaugiuosi, kad mano ir ugdymo įstaigų bendruomenių kryptinga veikla yra pastebėta ir įvertinta.“ – džiaugiasi apdovanojimą atsiėmusi Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro metų specialistė Snieguolė Griciuvienė.

„Metų specialisto“ rinkimai vyksta net 47 visuomenės sveikatos biuruose. Kandidatus gali siūlyti kiekvieno VSB darbuotojai ir vadovai, o taip pat asociacijos tarybos nariai – svarbu, kad teikimas apdovanojimui būtų motyvuotas. Renkant geriausius metų visuomenės sveikatos specialistus atsižvelgiama į jų veiklą nacionaliniu, regioniniu ar savivaldybės mastu.

„Neabejojame, kad „Metų specialisto“ apdovanojimai naudingi ne tik mūsų biurams, bet ir gyventojams. Juk puikiai dirbantis, motyvuotas visuomenės sveikatos specialistas kuria daugiau pridėtinės vertės vietos bendruomenei. Džiaugiamės, kad konkurencija kasmet auga – vadinasi, ir mūsų specialistai kasmet tobulėja“ –  teigia Asociacijos Tarybos pirmininkė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija. Visuomenės sveikatos biurų asociacija vienija 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.