2020 m. vasario 10 d., 25 d. ir 27 d. Mažeikių politechnikos mokyklos ir Viekšnių skyriaus 9 – 12 klasių mokiniams fizinio aktyvumo skatinimo pamokas „Fizinio aktyvumo piramidė. Ar pakankamai judame?“ pravedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė.

Tikslas – supažindinti mokinius su kasdienio fizinio aktyvumo nauda sveikatai ir gerai savijautai, motyvuoti moksleivius aktyvesniam judėjimui, kuris yra prieinamas kiekvienam ir gali padėti mokiniams siekti geresnių mokymosi rezultatų, geriau jaustis ar pasiekti konkrečių rezultatų pasirinktoje veikloje.

Užsiėmimų metu specialistė su mokiniais aptarė vaikų ir suaugusių fizinio aktyvumo piramidę, akcentavo, kad svarbu keisti kasdienę pasyvią veiklą į aktyvią, vaikams aktyviai judėti kasdien 60 min., suaugusiems bent 5 kartus per savaitę po 30 min.. Mokiniams pristatyti kasdienės mankštos ir laikyseną koreguojantys pratimai. Pamokų metu mokiniai galėjo atlikti fizinio aktyvumo testą, pasimatuoti rankų raumenų jėgą, „stebuklingomis svarstyklėmis“ – kūno sudėties analizatoriumi įsivertinti kūno masės indeksą, atlikti kūno raumenų ir riebalų analizę.