Gegužės 31 dieną minima pasaulinė diena be tabako. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir jos partneriai kviečia visus atkreipti dėmesį į rūkymo žalą sveikatai ir prisidėti prie pasaulio be tabako kūrimo, kuo daugiau dėmesio skiriant savo sveikatos stiprinimui.

Mažeikių rajono ikimokyklinėse ugdymo įstaigose gegužės 29 ir birželio 1d. vyko sveikatos valandėlės apie rūkymo žalą. Žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, gali pasirodyti mažai svarbūs ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Tačiau vaikų požiūris į žalingus įpročius formuojasi ankstyvoje vaikystėje. Sveikatos valandėlės metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistės supažindino vaikus su tabako keliama žala aplinkai ir žmogui, sužinojo, kad daug kenksmingų medžiagų yra cigaretės dūmuose, kodėl neverta rūkyti.

Priešmokyklinės grupės vaikučiai sukūrė plakatą, piešė su kreidelėmis ant asfalto. Diskusijų metu vaikai pasakojo, kad mato rūkančius suaugusius. Taip jie gali būti ateityje paskatinti užsirūkyti. Baigdami užsiėmimą, vaikai kartu su darželio bendruomene sudalyvavo akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus”, skirtai pasaulinei dienai be tabako paminti.