Kasmet, prieš prasidedant naujiems mokslo metams, ugdymo įstaigas lankantys vaikai privalo profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą. Šių patikrinimų dėka visuomenės sveikatos specialistai, o iš jų ir pedagogai bei ugdymo įstaigų administracijos darbuotojai,  gauna išsamią informaciją apie vaikų sveikatą. Tokiu būdu yra užtikrinama, kad ugdymosi procesas vaikų sveikatai būtų kuo palankesnis. Ši informacija taip pat padeda kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigoje, organizuoti ir įgyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika, padedant vaikams saugoti ir stiprinti sveikatą. Tai puiki proga tėvams įsitikinti, kad jų vaikai sveiki, ar sužinoti kokias sveikatos problemas turi jų vaikas, bei laiku pasirūpinti vaikų sveikata.

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekiant išsiaiškinti vyraujančias Mažeikių rajono ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos problemas ir jų mastą, išanalizavo visas Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vaikų pateiktas profilaktinių sveikatos patikrinimų pažymas.

Išanalizavus duomenis nustatyta kokie sveikatos sutrikimai dažniausiai kamuoja Mažeikių rajono savivaldybės vaikus. Dažniausiai pasitaikantys šių vaikų sveikatos sutrikimai yra kvėpavimo ir virškinimo sistemų ligos, rečiau psichikos ir elgesio sutrikimai.

Išsamią informaciją apie Mažeikių rajono savivaldybės vaikų sveikatą galite rasti visuomenės sveikatos stebėsenos puslapyje pasirinkę Vaikų sveikata.