Pagrindinė kepenų funkcija – filtruoti tai, ką suvalgome. Jos apsaugo organizmą nuo infekcijų, iš kraujo pašalina bakterijas ir kitas toksines medžiagas. Kepenyse saugomi energijos ištekliai, kurių reikia raumenims, taip pat jos svarbios reguliuojant cukraus kiekį kraujyje, kontroliuojant cholesterolio ir kai kurių hormonų bei fermentų kiekį.

Kepenų ligos labai apgaulingos, nes pradinėse stadijose dauguma pacientų jaučiasi sveiki, jokių nusiskundimų neturi, arba jie yra nežymūs ar atrodo ne tokie reikšmingi (silpnumas, apetito stoka, skausmas ar diskomfortas dešiniajame šone, pykinimas, skysčių susilaikymas, lengvai atsirandančios mėlynės, nagų, odos pokyčiai), ir todėl nesikreipiama į gydytojus. Tik išgirdus gydytojo verdiktą „hepatitas, kepenų fibrozė, suriebėjimas ir pan.“ ne vienam nusvyra rankos ir linksta keliai. Neretai prie šių susirgimų gydymo medikamentais rekomenduojama ir dietinė mityba. Tad, ką derėtų rinktis?

Produktai
(patiekalai)
Rekomenduojama Nerekomenduojama
Riebalai Sviestas, augalinis aliejus (alyvuogių, saulėgrąžų, kukurūzų). Gyvulinės kilmės riebalai, lašiniai, taukai, margarinas.
Sriubos Vegetariškos daržovių, kruopų, lakštinių, pieniškos, vaisių. Mėsos, žuvies, grybų sultinys, rūgščios ir riebios kopūstienė, barsčių  .
Mėsa Neriebios mėsos (jautiena, veršiena, triušiena) maltiniai,  suflė.
Dešra: dietinė, daktariška. Dešrelės iš jautienos.
Riebi mėsa: kiauliena, kumpis, riebi dešra, kiaulienos sardelės, dešrelės. Mėsos konservai.
Žuvis Neriebi: menkė, karpis Riebi: eršketas, šamas ir kt.
Pieno produktai Švieži varškė (geriau neriebi, namų gamybos). Kefyras, rūgpienis, acidofilinis (nerūgštus) pienas, ne daugiau 2,5 % riebumo pienas. Grietinė – tik pagardinti patiekalą. Grietinėlė, riebus padažai. Aštrūs sūriai.
Kiaušiniai Daugiausia patiekalams gaminti. Baltyminis omletas, minkštai išvirtas kiaušinis (ne daugiau 1 vnt. per dieną). Kietai virti ir žali kiaušiniai. Kiaušinienė.
Daržovės ir žalumynai Šviežios, žalios (morkos, kopūstai, agurkai, pomidorai); virtos (bulvių košė, tarkuoti burokėliai, žalieji žirneliai, žiediniai kopūstai, agurotis). Svogūnai – tik virti. Rauginti, sūdyti ir marinuoti vaisiai, daržovės, pupos, žirneliai, pupelės, lęšiai. Rūgštynės. Turtingi eteriniais aliejais česnakai, ridikai, ridikėliai.
Vaisiai Saldūs, prinokę. Salotos iš vaisių. Želė, padažai. Džiovinti abrikosai, džiovintos slyvos, razinos (be kauliukų). Rūgštūs, neprinokę.
Riešutai, migdolai.
Saldumynai Medus, uogienė, pastilė, marmeladas. Sausainiai iš nepagardintos tešlos. Šokoladas, saldainiai su šokolado įdarų, tortai, pyragaičiai, ledai.
Užkandžiai Mišrainės, salotos, žuvis drebučiuose, nesūri silkė (kartais) Aštrūs prieskoniai (pipirai, garstyčios, actas, krienai, majonezas). Rūkyta mėsa, grybai.
Košės Grikių, avižų, ryžių, manų ir kt. skystos.