Mažeikių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos sprendimu Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gruodžio mėnesį organizuoja narkotikų vartojimo ir AIDS prevencines veiklas. Šių veiklų tikslas yra ugdyti dorines nuostatas, atsakomybę už save ir savo artimą, siekiant atkreipti vaikų ir paauglių dėmesį į narkotikų vartojimo problemas ir to pasekmes, AIDS ligą, tuo pačiu suteikiant jiems informaciją apie ŽIV/AIDS ir narkotikų vartojimo žalą.

Vaikai ir paaugliai kaip tikslinė grupė pasirinkta todėl, kad jų sveikatai žalinga elgsena yra susijusi su tradiciniais ligų rizikos veiksniais – rūkymu, alkoholio ir narkotikų vartojimu, nesveika mityba, mažu fiziniu aktyvumu arba polinkiu rizikuoti. Tokia elgsena ypač būdinga paaugliams. Dėl menkos gyvenimiškos patirties ir rizikos nesuvokimo vaikai ir paaugliai priskiriami didžiausios rizikos grupei. Kartais jų elgesys yra kaip būdas pasiekti tam tikrų tikslų, noras pasipriešinti visuomenėje nusistovėjusioms normoms ar būdas susidoroti su nesėkmėmis. Jie tai išreiškia vartodami alkoholį, rūkydami ar vartodami narkotikus.

Narkotikų vartojimo ir AIDS prevencines veiklos prasidėjo šiandien, nes būtent Gruodžio 1 d. yra Pasaulinė AIDS diena. Įvairių Mažeikių rajono savivaldybės mokyklų mokiniai patys ruošė informacinius stendus susijusius su ŽIV/AIDS ir narkotikų vartojimo žala. 4 klasių moksleiviai šiandien dalyvavo viktorinoje ,,Tiesa-netiesa” ir atsakinėjo į klausimus. Visą mėnesį įvairių mokyklų ir klasių mokiniai, kartu su savo mokyklos sveikatos priežiūros specialistėmis dalyvaus diskusijose apie žalingus įpročius ir jų prevencijos būdus. Taip pat, vyresniųjų klasių moksleiviai dalyvauja konkurse ir kuria video filmukus narkotikų vartojimo prevencijos tema.

Tikimės, kad organizuojamos narkotikų vartojimo ir AIDS prevencinės veiklos suteiks vaikams ir paaugliams žinių ne tik apie žalingus įpročius, jų vartojimo pasekmes, faktus apie ŽIV/AIDS,  bet ir suvokimą, kaip svarbu saugoti savo sveikatą nevartojant alkoholio, narkotikų, tabako ir elgiantis atsakingai.