1993 m. Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien Nacionaliniame sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle jau yra 658 mokyklos 59 savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.

Šie metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį. Higienos institutas, norėdamas atkreipti visuomenės ir visų mokyklų bendruomenių dėmesį bei tinkamai pažymėti šią sukaktį, inicijuoja trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.

2023 m. balandžio 3–30 d. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai visose ugdymo įstaigose, priklausančiose Sveikatą stiprinančių ir Aktyvių mokyklų tinklui, kartu su mokyklų bendruomenėmis veiklos 30-metį paminės renginiu „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“. Mokyklose bus organizuojami renginiai ir vyks veiklos, kuriomis dar kartą priminsime visiems, kaip svarbu stiprinti mokinių ir kitų ugdymo įstaigos bendruomenės narių fizinę ir psichikos sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.