Būkime fiziškai aktyvūs darbo vietoje. Pratimai, dirbantiems sėdimą darbą.

 

Sukabinti pirštus, išversti delnus ir stumti rankas iš pečių tolyn. Palaikyti 10-15 sekundžių, kvėpuoti ramiai. Atpalaiduoti, nuleisti pečius. Kartoti 3-4 kartus.
Sukabinti pirštus, išversti delnus ir stumti rankas aukštyn į lubas. Palaikyti 10-15 sekundžių, kvėpuoti ramiai. Atpalaiduoti, nuleisti rankas. Kartoti 3-4 kartus.
Sukabinti rankas už alkūnių, pakelti taip sukabintas rankas aukštyn virš galvos. Lenktis į šoną ir pabūti tokioje padėtyje 10-15 sekundžių, kvėpuoti ramiai. Paskui lenktis į kitą šoną ir vėl pabūti 10-15 sekundžių. Kartoti po 3 kartus į kiekvieną šoną.
Pakartoti 2 pratimą.
Nuleisti rankas žemyn, įkvėpimo metu kelti pečius aukštyn, palaikyti 5 sekundes ir iškvepiant nuleisti. Kartoti 6 kartus.
Suimti ranką už nugaros traukti ranką skersai žemyn, tuo pačiu metu lenkti galvą į priešingą pusę. Palaikyti 10-15 sekundžių, kvėpuoti ramiai. Tą patį atlikti sukeitus rankas ir lenkiant galvą į kitą pusę. Kartoti po 3 kartus į abi puses.
Sudėti delnus priešais save alkūnių aukštyje. Neatskiriant delnų leisti rankas žemyn, palaikyti 5 sekundes ir vėl pakelti, delnų neatskirti. Kvėpuoti ramiai. Kartoti 5-6 kartus.
Sudėti delnus priešais save pirštais žemyn. Neatskiriant delnų leisti rankas žemyn, palaikyti 5 sekundes ir vėl pakelti, delnų neatskirti. Kvėpuoti ramiai. Kartoti 5-6 kartus.
Sėdint ant kėdės vieną ranką nuleisti, kitą pakelti aukštyn. Pirštai įtempti. Pakeltą ranką tempti aukštyn, nuleistą – žemyn. Pabūti tokioje padėtyje 10-15 sekundžių, ramiai kvėpuoti. Tą patį atlikti sukeitus puses. Kartoti po 3 kartus į kiekvieną pusę.
Sėdint ant kėdės, koją užkelti vieną ant kitos, priešingą ranką uždėti ant kelio ir traukti su ranka kelį į šoną, o pačiam suktis ir žiūrėti į kitą pusę. Tokioje padėtyje pabūti 10-15 sekundžių, ramiai kvėpuoti. Tą patį atlikti į kitą pusę. Kartoti po 3 kartus į kiekvieną pusę.
Sėdint ant kėdės, nugara atitraukti nuo atlošo. Rankas uždėti ant juosmens. Stumti rankomis juosmenį, pečius ir alkūnes stumiant atgal už nugaros, galvą truputį atlošiant atgal. Ramiai kvėpuojant palaikyti 10-15 sekundžių. Kartoti 3 kartus.
Ramiai stovint nuleistomis rankomis pamojuoti laisvai į šonus ir atpalaiduoti rankas.

Informacija paruošta pagal smlpc.lt