Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip tinkamai ją suteikti.

Mažeikių rajono progimnazijų ir gimnazijų moksleiviai kartu su ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos specialistėmis, vykdančiomis sveikatos priežiūrą mokyklose, dalyvavo tradiciniame Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Aš moku ir galiu suteikti pirmąją pagalbą“. Renginio metu, įvairias nelaimingas situacijas bandė išspręsti mišrios komandos iš įvairių ugdymo įstaigų. Moksleiviai praktiškai rodė, kaip elgtis nelaimės atveju, kaip teisingai paguldyti nukentėjusįjį į stabilią šoninę padėtį, atlikti pradinį gaivinimą, naudojant defibriliatorių, kurio panaudojimas praėjus 3-5 minutėms po sąmonės praradimo, padidina išgyvenamumą 50-70 procentų. Taip pat demonstravo pagalbos veiksmus, ką daryti užspringus, kaip taisyklingai naudoti turniketą ir stabdyti kraujavimą.

Baigus pirmosios pagalbos užduotis, Mažeikių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, visiems priminė apie saugą keliuose, atsakingą eismo priemonių naudojimą, apie tykančius pavojus vartojant alkoholį ir kitas psichiką veikiančias medžiagas, neatsakingai elgiantis prie vandens telkinių.

Visuomenės sveikatos biuro komanda palydėjo visus moksleivius į vasaros atostogas ir palinkėjo saugios vasaros.