Beprasidedančios vasaros atostogos, saulėti orai ir ilgesnės dienos suteikia mums džiaugsmo ir suteikia energijos. Tačiau, nepaisant visų malonumų, vasara taip pat atneša tam tikrus sveikatos iššūkius, kuriuos svarbu žinoti ir kuriems reikia tinkamai pasiruošti.
Saulės poveikis odai
Viena didžiausių vasaros problemų – ultravioletinių (UV) spindulių įtaka mūsų odai. Ilgalaikis saulės poveikis gali sukelti odos paraudimą, deginimą, taip pat didina odos vėžio riziką, įskaitant melanomą. Visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria naudoti aukšto SPF (ne mažesnio kaip 30) apsaugos kremus, dėvėti kepurės su snapeliu, akinius nuo saulės ir stengtis nepraleisti daug laiko tiesioginiuose saulės spinduliuose, ypač nuo 10 val. ryto iki 4 val. popietės.
Dehidratacija
Vasarą, kai temperatūros pakyla, mūsų kūnas praranda daugiau skysčių. Tai gali sukelti dehidrataciją, kurios požymiai yra sausa oda, galvos svaigimas, galvos skausmas, silpnumas ir netgi širdies sutrikimai. Norėdami išvengti dehidratacijos, būtina gerti daug vandens ir vengti per didelio kiekio alkoholinių bei kofeiną turinčių gėrimų vartojimo.
Saulės smūgis
Saulės smūgis arba šilumos smūgis yra dar vienas vasaros pavojus. Ši būklė atsiranda, kai kūno temperatūra pakyla iki pavojingai aukšto lygio. Simptomai apima karščiavimą, stiprų galvos skausmą, sumišimą, stiprų prakaitavimą arba prakaito stoką. Venkite saulės piko valandomis ir stenkitės praleisti laiką vėsioje aplinkoje.
Uodų ir erkės įkandimai
Vasarą aktyvėja įvairūs kenkėjai. Uodai ir erkės gali pernešti įvairias ligas, tokias kaip Laimo liga ar virusinės infekcijos. Naudokite vabzdžių atbaidymo priemones ir dėvėkite drabužius, uždengiančius kuo daugiau kūno paviršiaus.
Maisto ir vandens sauga
Su šiltu oru didėja bakterijų dauginimosi greitis, todėl ypač svarbu laikytis maisto saugojimo ir paruošimo higienos. Niekada nepalikite maisto šiltomis sąlygomis ilgiau nei kelias valandas.