Mažeikių rajono mokiniai kūrybiškai prabilo apie donorystę

Minint Europos audinių, ląstelių ir organų donorystės dieną, praėjusį rudenį Nacionalinis transplantacijos biuras organizavo tradicinį respublikinį moksleivių piešinių konkursą „Tieskime tiltus gyvenimui“. Šiais metais konkurse dalyvavo 329 mokiniai iš 52 Lietuvos mokyklų. Džiugu, kad prie šios prasmingos iniciatyvos prisijungė ir Mažeikių rajono ugdymo įstaigos – Mažeikių r. Viekšnių gimnazija, Mažeikių Kalnėnų progimnazija bei Mažeikių Pavasario progimnazija. 5–10 klasių mokiniai savo darbuose kūrybiškai ir jautriai perteikė donorystės idėją – gyvybės dovanos prasmę, viltį, pagalbą žmogui bei gyvybės tiltus, jungiančius žmones. Konkursui buvo pateikti įvairia technika atlikti darbai – piešiniai, tapybos, grafikos, mozaikos kūriniai. Visos Lietuvos mastu komisiją stebino mokinių kūrybiškumas ir originalūs sprendimai. Džiugu, kad tarp konkurso laureatų pateko ir Mažeikių rajono mokinė – Viekšnių gimnazijos mokinės Gabijos Stulgaitytės darbas buvo įvertintas III vieta. Laureatei įteikta organizatorių padėka ir atminimo dovanos. Tokios iniciatyvos skatina jaunus žmones domėtis donorystės tema, ugdo empatiją, pilietiškumą bei supratimą apie galimybę padovanoti gyvenimą kitam žmogui.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, jų mokytojams, visuomenės sveikatos specialistams ir visoms ugdymo įstaigų bendruomenėms už aktyvų dalyvavimą, kūrybiškumą bei prasmingą žinutę visuomenei apie donorystės svarbą.