Nuo 2014 metų spalio mėnesio Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti programą, skirtą nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims – „Tėvelių mokykla“. Esamų ir būsimų tėvelių švietimui bei sveikatinimui.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja motinos ir vaiko sveikatos apsaugai skirti ypatingą dėmesį, nes moters sveikata iki pastojimo, nėštumo metu bei nėščiosios elgesys ir jos sveikatos priežiūra šiuo laikotarpiu daro didžiulę įtaką nėštumo ir gimdymo baigčiai, būsimos kartos sveikatai.

Neretai jauni tėvai pervertina savo žinias, galvodami, kad jau viską, ko reikia žino. Taip nėra: kiekvienai mama tapsiančiai moteriai reikia sužinoti daug naujos informacijos, susijusios su naujuoju jos vaidmeniu.

Pastaruoju metu, ypač daug visuomenės diskusijų susilaukia natūralaus maitinimo tema. Lietuva yra prisijungusi prie Pasaulio žindymo savaitės renginių bei masinio sąmoningumo didinimo ir žindymo skatinimo. Todėl labai svarbu apie žindymą kuo daugiau sužinoti dar iki vaikelio atėjimo. Mažeikių rajono tėveliai turėjo galimybę išgirsti Kazimiero Vitkausko, knygelių apie žindymą kūrėjo, tinklapio www.zindyk.lt puoselėtojo, paskaitą natūralaus maitinimo tema.

KŪDIKIO STUBURAS: KAS? KADA? IR KAIP? (Atsisiųsti)