Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiauja su daugeliu Mažeikių rajono bendruomeninių organizacijų. Viena aktyviausių gegužės mėnesio biuro veiklų – renginių ciklo apie sveikatos ugdymą, kuris organizuojamas NVO nariams pagal Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“.

Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Renata Laucevičienė pristatė organizuojamus užsėmimus, paskaitas ir kitus sveikatos ugdymo renginius, ragino dalyvius būti aktyviais savo sveikatos kūrėjais.

Visą gegužę organizuotos paskaitos įvairiomis sveikatingumo temomis: „Sveika gyvensena“; „Sveika aplinka“; „Sveika mityba“; „Vanduo – gyvybės šaltinis“; „Šiaurietiškasis ėjimas“. Taigi apie kiekvieną, trumpai.

„Sveika gyvensena“: renginyje dalyvavusiems Mažeikių rajono ligonių astmos klubo nariams ir kitiems mažeikiškiams pasakota apie veiksnius, lemiančius gerą sveikatą, aptarti esminiai sveikos gyvensenos aspektai, tokie kaip: aktyvus/pasyvus gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, asmens higiena, skiepai ir daugelis kitų komponentų, sudarančių sveiką gyvenseną.

„Sveika aplinka“: kalbėta apie maisto pakuotes, saugius ir sveikatai kenksmingus indus, atsakyta į susirinkusiųjų klausimus.

„Sveika mityba“ – paskaita apie mitybos įtaką žmogaus sveikatai. Patarimai, kokius produktus vartoti norint sveikai gyventi, akcentuota fizinio aktyvumo svarba. Visi dalyviai galėjo išbandyti „stebuklingąsias“ svarstykles ir sužinoti savo kūno masės indeksą, kūno riebalų ir raumenų santykį, vandens kiekį organizme, metabolinį amžių ir kitus rodiklius. Kiekvienam asmeniškai įteikta kūno kompozicijos analizės lentelė su įrašytais rezultatais ir paaiškinimų lapas.

„Vanduo – gyvybės šaltinis“. Kalbėta apie vandens fizikinę, cheminę ir biologinę taršą. Pageidavusiems atlikti vandens kokybės tyrimai. Aptarta kaip prižiūrėti šulinius, kaip saugiai juos įrengti ir prižiūrėti.

„Šiaurietiškasis ėjimas“ – naujas fizinio aktyvumo būdas. Verta žinoti, kad ne toks paprastas tas šiaurietiškasis ėjimas, „tai ne ėjimas su slidininkų lazdomis“. Pradedantieji turi susipažinti su šio vaikščiojimo technika, specifika, įvertinti savo pasiruošimą, nes labai dažnai būna taip, kad žmonės prisidaro žalos (ypač alkūnės sąnariui). Dalyvavusiems, suteikta galimybė ir praktiškai išbandyti šiaurietiškojo ėjimo malonumus su biuro lazdomis.

zoomed_lektore-vida-sakiene

Paskaita (1)