Skaičiuojama, kad pasaulyje apie 50 proc. nėštumų neplanuoti, todėl didelė tikimybė, kad mes patys arba mūsų artimieji jau yra patekę į tokią situaciją. Ką būsimo vaikelio tėtis ir mama tuo metu patiria? Kaip tinkamai padėti? Į tokią diskusiją visus prijaučiančius, palaikančius ir norinčius naujo sužinoti kvietėme vakar (11.22). Paskaitos metu susirinkusieji girdėjo trijų mamų – visuomenės sveikatos specialistės ir dviejų psichologių – Virgilijos Lizdeinienės ir Gintarės Sprindienės – pristatymą apie šią be galo jautrią temą.

Jau antrus metus organizuojamas šis  paminėjimas – tai bandymas atverti širdis, nebūti abejingais, kai neplanuotai pastojus, rodos – nėra išeičių. Paskaitos metu, siekėme visus susirinkusius įtraukti į diskusiją apie pagalbą kitam, apie empatiją. Juk pasak Romualdo Šemetos, knygos „Gimdymas su šypsena” autoriaus, „..nuo pat užsimezgimo pradžios dar negimęs mažylis išgyvena motinos mintis ir elgesį. Protas ir kūnas – nepertraukiama visuma. Turtingas emocinis žmogaus būtybės gyvenimas prasideda užsimezgimo momentu…”

Ir kitais metais – mes tęsime savo misiją, garsiai kalbėti apie šią visuomenei jautrią temą, sieksime surinkti ir atnaujinti pagalbos telefonu ir internetu prieigas.

Ačiū dalyvavusiems. Štai keletas foto iš šio vakaro: