Vaikų burnos sveikata yra svarbi ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl sveikatos ir gerovės. Dantų ėduonis, kariesas ir kitos dantų ligos gali sukelti skausmą, uždegimą, infekciją ir net dantų praradimą. Be to, burnos ligos gali turėti neigiamos įtakos vaikų mitybai, mokymuisi, bendravimui ir pasitikėjimui savimi. Todėl labai svarbu nuo ankstyvo amžiaus formuoti teisingus vaikų burnos higienos įgūdžius, kad sistemingas dantų valymas taptų kasdieniu įpročiu.

Kas yra programa „Sveikos šypsenos pažadas“?

Programa „Sveikos šypsenos pažadas“ yra skirta ugdymo įstaigų pirmų ir antrų klasių moksleiviams. Programos tikslas yra suteikti teorinių ir praktinių žinių apie dantų priežiūrą, taip pat ugdyti ir palaikyti moksleivių sąmoningumą saugant ir prižiūrint savo dantis. Programa taip pat skatina moksleivių tėvus ir globėjus padėti savo atžaloms formuoti ir įtvirtinti teisingus burnos higienos įgūdžius.

Kaip vyko programa?

Programa jau ne pirmus metus vyko rugsėjo ir spalio mėnesiais. Kiekvienai klasei yra skiriama po vieną užsiėmimą, kurio metu visuomenės sveikatos specialistai naudoja mokymo priemones: plakatus, kuriuose už pasiekimus klijuojami „Sveikos šypsenos pažadas“ lipdukai, dantų šepetėliai, dantų pasta, tarpdančių siūlas ir šepetėlis, apnašas parodančios tabletes ir smėlio laikrodukus. Užsiėmimo metu moksleiviai:

  • išgirsta apie dantų ligų priežastis ir profilaktikos svarbą;
  • išmoksta tinkamai valyti dantis du kartus per dieną po dvi minutes;
  • išmoksta naudoti tarpdančių siūlą ir šepetėlį valyti tarpdančius;
  • išmoksta naudoti apnašas parodančias tabletes nustatyti neišvalytus dantų paviršius;
  • pasirašo savo „sveikos šypsenos pažadą“, kuriame įsipareigoja rūpintis savo burnos sveikata.

Kokie yra programos rezultatai?

Programa jau sulaukė daug teigiamų atsiliepimų tiek iš moksleivių, tiek iš jų tėvų ir globėjų. Moksleiviai pasakoja, kad jiems patinka valyti dantis ir matyti, kokie jie švarūs, nori sveikų ir gražių šypsenų. Tėvai ir globėjai džiaugiasi, kad jų vaikai tapo labiau sąmoningi ir atsakingi už savo burnos sveikatą. Jie taip pat pastebi, kad jų vaikai mažiau skundžiasi dantų skausmu ar diskomfortu.

Kaip prisijungti prie programos?

Programą „Sveikos šypsenos pažadas“, skirtą pirmokams bei antrokams planuojame vykdyti ir kitais metais. Jei norite, apie tai sužinoti daugiau, susisiekite su su Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistu dirbančiu jūsų vaiko mokykloje. Planuojame ir kitais metais vaikams skirti nemokamą mokymo priemonių rinkinį ir mokyti burnos higienos įgūdžių kartu su savo draugais ir mokytojais.

Nesivaržykite ir įsitraukite į programą „Sveikos šypsenos pažadas“! Padėkite savo vaikams išlaikyti sveikas ir gražias šypsenas visam gyvenimui!