Lapkričio 8 d. – Sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mūsų sveikatą net 25–30 proc. lemia mitybos įpročiai.

Įrodyta, kad netinkama mityba lemia nutukimą, kraujotakos sistemos ligas, cukrinį diabetą, onkologines, virškinamojo trakto ligas. Įvairiose šalyse atliktų tyrimų duomenimis, didelė dalis gyventojų vartoja per daug riebalų ir cukraus turinčio maisto, per mažai vaisių ir daržovių, dėl to daugėja antsvorio turinčių ir nutukusių žmonių. Su maistu organizmas turi gauti tiek energijos, kiek jos išeikvoja per dieną. Reikėtų riboti gyvulinės kilmės riebalus – jie turi sudaryti ne daugiau kaip 15–30 proc. paros maisto davinio energinės vertės. Taip pat patartina mažinti suvartojamų pusgaminių, cukraus, riebių produktų kiekį.

Šia proga, Biuras iniciavo „žaibinę” apklausą žodžiu, kurios metu Mažeikių rajono ugdymo įstaigų auklėtinių buvo klausiama: „Ar valgėte šįryt pusryčius ?” Atsakymai jus nustebins: iš 2622 apklaustų vaikų – pusryčius valgė 1564 vaikai (tai sudaro 60 proc.). Žinoma, didesnis procentas – labiau džiugintų visus, bet savo darbu ir skleidžiamomis žiniomis mes ir toliau sieksime, kad skaičius – didėtų.

Taigi, sveikos mitybos dienai paminėti organizuojami įvairūs edukaciniai renginiai: viktorinos, protmūšiai, degustacijos, paskaitėlės. Taip pat Mažeikių  sutrikusio intelekto žmonių bendruomenėje „Viltis” šiandien 14 val. organizuojama kūno sudėties analizė bei praktinė paskaita „Nepasiklyskime produktų labirinte”.

Fotoreportažai iš ugdymo įstaigų: