Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siekia kuo daugiau ir įvairių įmonių, įstaigų įtraukti į sveikatinamąsias fizinio aktyvumo veiklas, motyvuoti darbdavius ir darbuotojus rinktis sveikatai palankų, aktyvų gyvenimo būdą, nuolat stiprinant fizinę ir psichinę sveikatą, išlaikant darbuotojus kuo ilgesnį laiką darbingais.

Sekite Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių r. policijos komisariato vadovų ir darbuotojų pavyzdžiu, kurie rūpindamiesi savo sveikta dalyvavo sveikatingumo fizinio aktyvumo programoje “Tvarus darbuotojas“. Dėkojame už dalyvavimą ir pasitikėjimą. Tikime, kad įgavę bazinių žinių apie fizinį aktyvumą ir mankštas darbuotojai toliau sėkmingai užsiims aktyviomis sveikatingumo mankštomis.

Labai svarbu suvokti, kad fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietoje yra nepaprastai svarbus tiek darbuotojų sveikatai, tiek organizacijos produktyvumui. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl fizinis aktyvumas turėtų būti skatinamas darbo vietoje:

  • Gerinama darbuotojų fizinė sveikata. Sėdimas, neaktyvus gyvenimo būdas sukelia sveikatos problemas, tokias kaip: nutukimas, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, raumenų ir skeleto sistemos sutrikimai. Fizinis aktyvumas padeda mažinti šių ligų riziką, stiprina imuninę sistemą, pagerina kūno laikyseną bei fizinę ir psichinę sveikatą.
  • Mažinamas streso ir depresijos lygis. Fizinis aktyvumas padeda mažinti stresą ir depresiją, kuriuos dažnai sukelia darbo krūvis ir neaktyvus gyvenimo būdas. Sportas, mankšta, judėjimas padeda organizmui išskirti endorfinus, kurie gerina nuotaiką, mažina streso hormonus ir padeda išlaikyti gerą emocinę pusiausvyrą.
  • Padidinamas darbo produktyvumas. Fizinis aktyvumas turi teigiamą poveikį smegenų funkcijoms ir kognityviniam veiklumui. Tyrimais įrodyta, kad po fizinio aktyvumo treniruotės padidėja dėmesio koncentracija, gerėja atmintis, sprendimų priėmimo gebėjimai ir kūrybiškumas. Tai prisideda prie spartesnio darbo rezultatų augimo bei produktyvumo.
  • Skatinamas bendradarbiavimas, komandinis darbas. Fizinis aktyvumas yra puikus būdas skatinti bendradarbiavimą, komandinį darbą. Įvairios fizinio aktyvumo veiklos, tokios kaip aktyvūs komandiniai žaidimai ar grupiniai fizinio aktyvumo užsiėmimai porose, pagerina komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp darbuotojų.
  • Mažinama darbo neįgalumo rizika. Fizinis aktyvumas stiprina griaučių. raumenų ir kitas svarbias kūno sistemas. Tai sumažina traumų ir sužalojimų riziką darbo vietoje, taip pat mažinamas ir ilgalaikio neįgalumo pavojus.
  • Skatinama darbuotojų motyvacija. Fizinis aktyvumas darbo vietoje sukuria pozityvią ir sveikatai palankią darbo aplinką, kurioje darbuotojai jaučiasi fiziškai ir emociškai stiprūs, kadangi rūpinamasi jų fizine ir psichine gerove. Tai turi teigiamą poveikį darbuotojų motyvacijai siekti aukštos darbo kokybės bei aukštų darbo rezultatų.

Visa tai rodo, kad fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietoje yra būtinas veiksnys tiek darbuotojų sveikatos, tiek organizacijos gerovės ir produktyvumo požiūriu.